5 εκπληκτικά απλές συμβουλές για το σπίτι

 

Bu makale, kendi evinizde biraz zaman ve paradan tasarruf etmek için kullanabileceğiniz 5 basit ev geliştirme ipucu verecektir.

Konu hayvan yetiştirmeye ve yemeğinizi yetiştirmeye gelince, bilmeniz ve bilmeniz gereken o kadar çok şey var ki. Yıllar geçtikçe, başkalarından gelen tavsiyelerin eve dönüş yolculuğumda bana gerçekten yardımcı olduğunu keşfettim. Yol boyunca öğrendiklerimi paylaşarak, sizin için de aynısını yapmayı umuyorum.

Tüm basit ev ipuçlarımın hayatları değiştirmediği ve bunların çatılardan çağrılması gerektiği doğru. Aslında, ipuçlarımın çoğu şaşırtıcı derecede basit. Ancak bu ipuçları, basit olanlar, bazen en büyük etkiye sahip olanlardır.

Homesteading için beklenmedik şekilde basit ipuçları

Tavuklarınız için 1 Numaralı Çiftlik Çiftliği Önerisi

Serbest olduğunuzda gün sonunda onları kümesin güvenliğine çağıran tavuklarınız vurulabilir veya kaybolabilir.

Serbest otlatma, tavuklarınızın mümkünse belirli bir alanda veya mülkünüzün tamamında dolaşmasına izin vermek anlamına gelir. Serbest otlatma, tavuklarınızın böcekleri, solucanları ve diğer lezzetli yiyecekleri tırmalamasına izin vermenin harika bir yoludur.

Tavuklarınızın özgürce otlamasına izin vermenin iyi yanı, onları bedava yemeye teşvik etmesidir. İyi haber şu ki, haşereleri istila etmekten ve hatta sebze bahçenize zarar vermekten alıkoymakta harika bir iş çıkarıyorlar. Dezavantajı, tüm sürünüze, bölgenizdeki herhangi bir yırtıcıdan daha kolay erişilebilir olmasıdır.

Bu nedenle, çağrıldığında tüm sürünüze gelmeyi öğretmek, herkesi güvende tutmanın harika bir yoludur.

Her beslediğinizde bir kelimeyi ve bir sesi tekrarlayarak tavuklarınıza çağrıldıklarında gelmelerini öğretebilirsiniz. Bunlar onların “sloganları” olacak ve onları yemekle ilişkilendirmeye başlayacaklar.

Tavuklar yemek yemeye çok heveslidir, bu yüzden onları eğitmeye çalışırken bizim için harika bir haberdir.

Sürünüzü her beslediğinizde, bir kelimeyi bir sesle tekrar tekrar tekrarlayın. Bir kova mısır gevreğini sallarken “civciv-civciv-civciv” kullanmayı seviyorum . Tahılın sesi, dolaşan herkesin dikkatini çekebilir.

Bu aramayı gece kullanın.

Tavukların genellikle alacakaranlıkta kümese döndüğü doğrudur, ancak bazen herkes güvenli bir şekilde dönmez. Kızlarınızdan birinin dönmediğini fark ederseniz, bir kova tohum sallarken hızlıca “civciv, piliç, piliç” diye bağırmayı deneyin.

 

Çok karanlık değilse, bu ipucu genellikle oldukça işe yarar. Bu işe yaramazsa, bir sonraki adımınız evinizin etrafında dolaşmak ve hızlı bir arama yapmaktır.

Tavuklar elbette geceleri yerde olmayı tercih ederler, bu yüzden orada olup olmadıklarını görmek için ağaçların tepesine çıkın. Bu şekilde birçok tavuk buldum.

Ev için ipucu #2 Serinletici lezzetler

Sıcak yaz günlerinde tavuklarınız için serin ikramlar yapmak güzeldir. Bu onları serin ve nemli tutmaya yardımcı olabilir.

Tavuklar ve ısı.

Tavuklar sıcak havayı oldukça iyi tolere edebilir ve 74 derece civarındaki sıcaklıklarda en iyisini yapma eğilimindedir. Çok sıcaktan sıcağa geçen uzun bir süre tavuklarınızda ısı stresine neden olabilir ve yumurta üretimini yavaşlatabilir.

Bu yüzden bu sıcak günlerde serin ikramlar sunmak çok faydalı olabilir.

Tavuklar nelerden hoşlanır?

Sebzeler, her tavuk favori listesinin başında görünüyor. Bizim için saklamaya yetmeyen akşam yemeklerinden kalan sebzeleri dondurmayı seviyorum. Donmuş atıkların bulunduğu dondurucu poşetleri veya dondurucunuza çok yakışan bir dondurucu sepeti tutabilirsiniz .

Kızlarım yazın donmuş atıştırmalıkları sever ve bu onların soğumasına gerçekten yardımcı olur. Bazı fikirler, sebze kabukları, karpuz veya kavun bulguları, elma çekirdekleri veya kabukları ve hatta kabak uçları ve mısır koçanlarıdır.

Ama orada durma!

Aşırı olgunlaşmış meyve veya kabukları, ekstra sebze çorbası, şekersiz pilav, aileniz için saklamaya yetmeyen hemen hemen her şeyi tavuklarınız için dondurabilirsiniz.

Evimize asla yemek atılmaz. Her zaman elimizde olanı yiyecek birileri veya bir şey vardır.

SLCG PRO İPUCU: Yalnızca tavuklarınız için iyi olan yiyecekleri beslemeyi unutmayın. Tuzlu atıştırmalıklar, işlenmiş etler, kurabiye veya tahıl gevrekleri gibi şekerli yiyecekler tavuklarınız için iyi değildir. Ayrıca çürük yiyecekler veya küflü, bozulmuş yiyecekler de iyi bir fikir değildir.

Çiftlik Çiftliği için 3. İpucu – Sağlıklı Bitkiler

Terasta veya arka güvertede güzel çiçekler veya sebzeler olan saksılarınız var mı? Bu bitkileri sulamayı unutursanız, onları sıcak yaz güneşinde kolayca kaybedebilirsiniz.

Bir hatırlatmaya mı ihtiyacınız var?

Çalar saatimi FitBit’inizde , Amazon Alexa’nızda ve hatta Akıllı Telefonunuzda her gün sabah 8’de çalması için ayarlayın. Bu, bitkilerinizin tüm yaz boyunca sağlıklı kalmasını sağlamak için tam olarak ihtiyacınız olan şeyin bu olacağını nazik bir şekilde hatırlatıyor.

 

Bitkilerimi sulamak sabah rutinimin bir parçası. Kahvemi içerken tüm saksılarımda yürüyüş yapmak, sadece su seviyelerini değil, sağlıklarını da kontrol etmemi sağlıyor.

Bir bitkinin sağlığını kontrol etmek için yapraklarını incelemeyi severim. Onlara dokunun ve altlarına bakarak çevirin. Herhangi bir leke, yumurta, ısırık veya böcek görürsem, işler kontrolden çıkmadan harekete geçebilirim.

SLCG PRO İPUCU: Çok sıcak güneş aslında bir saksı bitkisine zarar verebilir. Ertesi günün zor olacağını biliyorsanız, ekicilerinizi güvertede bir çim sandalye veya masanın altına taşımak için zaman ayırın. Bu, bitkilerinize sıcak güneşten bir mola verecektir.

Çiftlik Çiftliği için 4. İpucu – Keçi ve süt

Keçi yetiştirmeye başladığımda öğrendiğim en büyük şeylerden biri, ahırdaki taze sütün o sırada var olan kokuları veya kokuları emmesidir.

Tadı biraz kötü olan bir bardak süt içmekten daha kötü bir şey yoktur. En sevdiğim ipuçlarından biri de çok kolay ve zaman zaman keçi sütünün çıktığını görürseniz harika bir çözüm.

 

Keçi sağıyorsanız ve sütünüzün her zaman taze olduğundan emin olmak istiyorsanız, soğuk arkadaşınızdır. Benim tavsiyem sütü olabildiğince çabuk soğutmanız, böylece süt içmeye çıkmadan önceki gece kavanozları kapaksız olarak dondurucuya atabilirsiniz . Birkaç saat sonra soğudular ve başlamaya hazırlar. Kavanozları serin tutmak için ahıra yumuşak bir buzdolabına koyun.

Kovanızı doldurduktan sonra sütü çok soğuk kavanozlara süzebilir ve hemen bu soğutma işlemini başlatabilirsiniz. Sütü ne kadar hızlı soğutursanız, tadı o kadar iyi olur.

SLCG PRO İPUCU: Sadece 1-2 keçi sağıyorsanız, doğrudan soğuk kavanozlarda da sağabilirsiniz. Sütü içmeden önce tozu veya kalıntıyı gidermek için filtrelemeyi unutmayın.

Taze sütünüzü eve getirdiğinizde bu soğutma işlemini sürdürürken başka bir donmuş kavanoza süzebilirsiniz.


Süzdükten sonra bu kavanozu buzdolabınızda buzlu su dolu bir kaba koyabilirsiniz. Kulağa çok fazla ekstra iş gibi geldiğini biliyorum, ama gerçekte öyle değil ve sonuç şimdiye kadarki en iyi ve en lezzetli süt.

Bu sütü mümkün olduğu kadar hızlı soğutmak, her seferinde harika tadı olmasını sağlamanın en iyi yoludur. Bu tek ipucu, bu sütü soğuk ve hızlı hale getirmeye gerçekten yardımcı oluyor.

Çiftlik Çiftliği için 5. İpucu – Tavuk Yumurtası

Kümesinizi alırken yumurta mı kırdınız? Bence bu, bir ev sahibinin hayatında dökülen süt kadar kötü olabilir.

Veya daha da kötüsü, kışın uzun süre beklediniz ve şimdi yumurtalarınızın bir kısmı donmuş mu?

Onları atmayın!

Karıştırın ve sağlıklı bir atıştırma için tavuklarınıza verin. Kızlarınıza güzel bir ziyafet vermek için biraz taze ot ekleyin. Yumurtalar harika bir protein kaynağı ve tavuklarınız için harika bir atıştırmalıktır .

 

Daha büyük bir sürüye sahip olduğum için kırık veya çok kirli yumurtaları bir cam kavanoza koyup buzdolabımda saklayacağım. Haftada bir yumurtaları karıştırıp tavuklarıma koyacağım.

Tavuklarım omleti sever ve her zaman biraz yaptığımı bilmeleri ne kadar da komik. Ben kümese girerken, sırf ilk onlar ısmarlayabilsinler diye bacaklarımın etrafında koşuyorlar.

Buz gibi soğuk bir kış kahvaltısında sıcak omlet, tavuklarınızı sıcak tutmanın harika bir yoludur.

 

Yurtdışına seyahat ederken, kutunun dışında düşünmek önemlidir.

Bu bakış açısı, genellikle atabileceğiniz yıpranmış şeyler için yeni kullanım alanları bulmanıza yardımcı olabilir. “Kullan, giy ve yap”, paradan tasarruf etmenize ve daha kendi kendine yeterli bir ev sahibi olmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Her şey sahip olduklarınızla yaşamak ve gerçekten kutunun dışında düşünmekle ilgili. Bu ipuçlarını ihtiyaç duyduğunuzda hazır hale getirmek için faydalı ipuçları toplayın.


Company Name